GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 15074143
*
nr 1507 4143
Klas-Göran Klaesson
(f. 1945), Sverige
Väggrelief, Klase Jr, Höganäs 1983. Signerad. Keramik, yttermått inklusive ram: 46x44 cm
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2022
kl 19:19:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 17:52:27
1
100 kr
5/12 17:41:45
2
150 kr
5/12 17:44:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Läs mer om Klas-Göran Klaesson
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik klas-göran klaesson klase jr reliefplatta relieftavla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
2033 Väggrelief
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Run..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:23
*
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Läs mer om Klas-Göran Klaesson
nr 1507 4143
Klas-Göran Klaesson
(f. 1945), Sverige
Väggrelief, Klase Jr, Höganäs 1983. Signerad. Keramik, yttermått inklusive ram: 46x44 cm
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 17:52:27 | 1 | 100 kr |
5/12 17:41:45 | 2 | 150 kr |
5/12 17:44:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.Läs mer om Klas-Göran Klaesson
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik klas-göran klaesson klase jr reliefplatta relieftavla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
2033 Väggrelief
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Run..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:23